אדריכלות מודרנית לבתים פרטיים

אדריכלות היא אומנות הבנייה. בשל העובדה כי מדובר על אומנות ניתן למצוא כמה תחומים וסגנונות המושפעים ממגוון גדול של גורמים. סגנון אדריכלי לא פעם משויך לתרבויות שונות או קהילות מסוימות אשר מאופיינות על ידי אובייקטים ספציפיים כגון: סגנון קלאסי המזוהה עם יוון העתיקה, סגנון כפרי ועוד. סגנון נפוץ של אדריכלות בתחום הבתים הפרטיים הוא אדריכלות מודרנית. לא  מעט אנשים מעוניינים לבנות ולעצב את ביתם הפרטי בסגנון זה ועל כן, חשוב מאוד לבחור באדריכל אשר מומחה בתחום אדריכלות מודרנית.

מהי אדריכלות מודרנית?

אדריכלות מודרנית היא למעשה זרם מאופיין אשר החל בסוף המאה ה- 19 כחלק מתהליך חברתי טכנולוגי וקונספטואלי. מדובר על סגנון עיצוב שכולל חללים גדולים ורציפים תוך שימוש בחומרים מתועשים שונים כגון: אלומיניום, פלדה, בטון, זכוכית ועוד. האלמנטים הקונקרטיים באדריכלות המודרנית מובלטים ומהווים חלק בעיצוב המבנה. השפה האדריכלית המודרנית מהווה חלק מזרם מודרני שבא לידי ביטוי באמנויות פלסטיות  אחרות לרבות פיסול וציור.

כיצד באה לידי ביטוי אדריכלות מודרנית בבניית בית פרטי?

אדריכלות מודרנית תבוא לידי ביטוי בבניית בית פרטי בכמה היבטים:

ראשית כל, הפונקציונליות המאפיינת אותה תבוא לידי ביטוי באמצעות ניצול שטחים חיוניים באופן מלא ויעיל.

האדריכלות המודרנית באה לידי ביטוי בקווים ישרים וצורות גיאומטריות הן במבנה הכללי של המעטפת והן בחלוקת הפנים של החללים במבנה. אדריכלות זו לא מציעה צבעוניות מובלטת או קישוטיות יתר ועל כן צבעי הקירות יהיו נקיים, לרוב בצבעים שקטים ולא בולטים.

האדריכלות המודרנית בבית פרטי תבלוט בשימוש בכמה חומרים יחד אשר נכנסים מהחוץ אל פנים המבנה המתוכנן, כשר הצבעים שמיושמים על החומרים המהווים חלק בלתי נפרד מן המראה העיצובי הכללי וכך בעצם מתקבל מראה לא  שגרתי.

טיפים ליישום אלמנטים מודרניים בתכנון האדריכלי של הבית

בין אם מדובר על עיצוב וילות יוקרה ובין אם מדובר על עיצוב כל בית פרטי אחר המתבסס על אדריכלות מודרנית, כדאי מאוד לבחור בכמה דברים שיכולים ללא ספק להפוך את הבית לבית בעיצוב מודרני וייחודי. הנה כמה טיפים ליישום אדריכלות מודרנית בבית פרטי:

כל חלל בבית יכלול מספר פונקציות שונות כגון: סלון, פינת אוכל ומטבח בחלל גדול אחד.

מעבר לכך, עיצוב בתים מודרניים מתמקד בתאורה שלרוב תהיה שקועה, תקרות שיהיו מונמכות, מינימליות ולא מצועצעות.

אם עתידות להיות מדרגות בבית, יש לבחור במדרגות מרחפות, קלות ובעיצוב נקי ומינימליסטי אשר יתחברו לסגנון העיצוב המדובר.

אדריכלות מודרנית תשתמש  לא מעט בזכוכית ועל כן יהיה ניתן למצוא במבנה קירות זכוכית, דלתות זכוכית ועוד. מעבר לכך, סגנון העיצוב המודרני עושה שימוש באור חיצוני כמקור אנרגיה טבעית להארת החללים ועל כן, כדאי לוותר בפתחים רחבי ידיים  לבית. דלתות הכניסה וגם החלונות ניתנים לחלוקה הכוללת שילוב של חומרים מזכוכית ואלומיניום. יש להקפיד על הסדר ועל חלוקה גיאומטרית עקבית ואחידה.

הצבע הקלאסי הרלוונטי לדלתות וחלונות בסגנון מינימליסטי המאפיין את העיצוב המודרני, יהיה לבן על גווניו השונים לרוב.

אם בחרתם בצבעוניות בעיצוב הבית, חשוב מאוד שהצבעוניות שבחרתם לבית תהיה אחידה והרמונית בכל חללי הבית. כדאי לשמור על חללים פתוחים ונקיים ולהכניס אלמנטים פרקטים בצבעים תואמים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *